Sıkça Sorulan Sorular

Saçsız ya da seyrek saçlı bölgeler için geliştirilmiş bir saç yerleştirme sistemidir. Kemoterapi, alopesi, yanık veya genetik nedenlerle saç kaybına uğramış bay bayan herkese (ufak çocuklar hariç) rahatlıkla uygulanabilir. Herhangi bir cerrahi müdahale içermez. Protez saçınız ile tüm sosyal faaliyetlerinizi sürdürebilmeniz mümkündür. (Denize girmek, spor yapmak gibi)

Yine protez saçınıza kendi saçınıza uygulayabildiğiniz her türlü işlemi (fön çekmek, boya yapmak, şekil vermek vs) uygulayabilirsiniz. Protez saç kesinlikle peruk değildir.

Protez saç bakım gerektirir. Protez saç kullanıcıları ortalama 2 haftada bir saçlarına bakım yaptırmak durumundadır. (Bu süre kişiden kişiye farklılık gösterebilir.)

Yalnız; bu bakımlar için protez saç merkezlerine gitmek zorunda da değilsiniz. Evde hiç kimseye ihtiyacınız olmaksızın bu bakımları yapabilmeniz mümkün.

Kendi bakımlarınızı yapabilmek için ısrarla firmanızdan bilgi isteyiniz. Protez saç bakım gerektirmez ya da 2-3 ayda bir bakım yaptırmanız yeterlidir şeklinde yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz.

Protez saçın ömrü kullanacağınız sistemin altyapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Doğal görünümlü bir protez saçı en fazla 1 sene kullanabilirsiniz. Protez saçlarda dayanıklılıkla doğallık ters orantılıdır. Doğallık arttıkça dayanıklılık, dayanıklılık arttıkça doğallık azalır.

Kendiniz için en ideal protez saç sistemini belirlerken ekonomik durumunuzu da gözönünde bulundurmanız sizlerin menfaatinize olacaktır.

Protez alt yapısı üzerine işlenen saç tellerinin diplerine atılan renksiz düğümlere verilen isimdir. Colorless Knotting protez saçların ön bölümünde bir çizgi oluşmasını engeller. Saçınız geriye doğru tarandığında dahi doğal bir görüntü verir.

Kendiniz için en ideal protez saç sistemini belirlerken ekonomik durumunuzu da gözönünde bulundurmanız sizlerin menfaatinize olacaktır.

Kendiniz için en ideal protez saç sistemini belirlerken ekonomik durumunuzu da gözönünde bulundurmanız sizlerin menfaatinize olacaktır.

Kişinin başının açık ya da seyrek bölgelerinin birebir kalıbı alınarak oluşturulan, siparişle ithal edilen protez saça denir.

Bu sipariş için kalıba ilaveten kişiden saç numunesi de alınır. Hazırlanış süresi ortalama 45 gündür.

Özel ölçü ve kalıp alınmadan belirli ölçü ve renklerde ithal edilen saçlardır.

Fiyatları kişiye özel saçlara nispeten daha uygundur fakat kalite farkı yoktur.

Kişi hiç beklemeksizin aynı gün, aynı saat içinde saçlarına kavuşur.

Protez saçlarınız üretimden kaynaklanan tüm hatalara karşın şirketimizce garanti kapsamı altındadır. Üretimden kaynaklanan hatalarda protez saçınız bir yenisiyle ücretsiz olarak değiştirilir. Bunun haricinde protez saçların doğası ve yapısı gereği (5-10 sene) garantisi yoktur. Bu garanti ancak ve ancak garantinin firmalara yükleyeceği ek maliyeti, protez sac maliyeti üzerine ilave etmeleri ile verilebilir. Biz Hair Care olarak çıkacak bu maliyetin tüketicinin lehine olmadığını düşünüyoruz. Yinede protez saçlarınızı garanti altına almak istiyorsanız ilgili firmadan aşağıdaki soruların cevaplanmasını ısrarla talep ediniz.

Protez saçımın garanti kapsamında kalabilmesi için her sene ekstra bir ödeme yapmak zorunda mıyım?
Yine protez saçımın garanti kapsamı içinde kalabilmesi için kullanmak zorunda olduğum ürünler var mı?
Eğer varsa bu ürünlerin fiyatı ne?
Yine garanti kapsamında kalabilmem için bakımları size yaptırmak zorunda mıyım?
Eğer zorundaysam bu bakımlar ne sıklıkta olacak ve fiyatı ne?
Garantiden kastedilen saçın yıpranma durumunda tamiratı mı yoksa yenilenmesi mi?
Eğer yenilenmesiyse bu yenileme esnasında benden kargo parası, kalıp parası vs adı altında ekstra paralar isteyecek misiniz? Eğer isteyecekseniz Bana maliyeti ne olur?
Bu yenileme işlemi ortalama ne sıklıkla olur?
Eğer garantiden kastedilen saçın yıpranma durumunda tamiratı ise bu tamiratlar için ücret ödeyecekmiyim?
Bu tamirat işlemi ortalama ne sıklıkla olur?

Yukarıdaki soruların cevaplarını aldıktan sonra ortaya çıkacak maliyet garantinin getirdiği ek maliyettir.

Protez saçlar da yapısı gereği zamanla yıpranma ve dökülme olur. Yalnız dökülen bölgelerin tekrar saç ilave edilerek doldurulması mümkündür.

DÖKÜLMEYEN PROTEZ SAÇ YOKTUR!

Protez saç fiyatlarını belirleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar;

Başın açık yada seyrek olan kısmının büyüklüğü,
Saç uzunluğu,
Saç kalitesi ve cinsi,
Sistem /altyapı (alt yapısı lace yoğunluklu olan sistemler tercih edilmelidir),
Renksiz düğüm uygulaması (Dünyada colorless knotting yada bleach uygulaması olarakta bilinir. Alt yapısı lace olan sistemlerde kullanılır. Saçlarınız derinizden çıkıyormuş görüntüsü verir. Protez saçlara değer katan bir uygulamadır.),
Extra uygulamalar (röfle-gölge -beyaz saç vs),
Saç işleme kalite standardı,
Saç yoğunluğu.

Ücretsiz Uzmanlarımıza Danışın

Sormak istediklerinizi aşağıdaki formu kullanarak uzmanlarımıza iletebilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.